Read Time:1 Minute, 4 Second

Ján Rohár

Foto Ladislav Skrak

V študentskom domove Družba, na pôde mestskej časti Karlova Ves v Bratislave privítala účastníkov konferencie starostka Dana Čahojová.

Delegáti si vypočuli príhovor predsedu Zväzu Pavla Sečkára, podpredsedov ÚR SZPB Jozefa Ťažkého a Jaroslava Bulka či tajomníka Viliama Longauera. Prítomný bol aj podpredseda ÚR SZPB Norbert Lacko.

Priami účastníci odboja Anna Bergerová a Karol Kuna sa v príhovoroch zamerali na jednotu Zväzu dovnútra aj navonok. Anna Bergerová vyzdvihla zanietenosť predsedu oblastného výboru Martina Krna pre činnosť a prácu v SZPB. Ten skonštatoval, že napriek výpadku počas pandémie zachovali takmer všetky pravidelné aktivity.

Pavol Sečkár pripomenul úspechy Zväzu za posledné štyri roky. Na noviny Bojovník má vraj veľmi dobré ohlasy a nevylučuje možnosť, že sa časom vrátia k dvojtýždňovej periodicite. Jozef Ťažký sa v diskusii zameral na fakt, že aj SZPB sa musí prispôsobiť trendom a postupne meniť štruktúru médií. Informoval o príprave zmluvy s ministerstvom informatizácie a Národnou bankou Slovenska. Cieľom má byť zlepšenie zručnosti starších členov v oblasti informačných technológií. Môžu sa totiž stať obeťami podvodníkov na internete.

Delegáti potvrdili vo voľbách súčasné vedenie. Predsedom zostáva Martin Krno a tajomníčkou Katarína Frišová. Ako kandidáta na predsedu SZPB navrhli Viliama Longauera.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.