Read Time:51 Second

SZPB je nielen najväčšou protifašistickou organizáciou na Slovensku, ale jedinou, ktorá systematicky pracuje s deťmi a mládežou aj v malých obciach. Foto Vladimír Andráš, Batizovce

Braňo Ondruš

SZPB je nestraníckou organizáciou, ale nikto nám nemôže vyčítať, že spolupracujeme so stranami, ktoré podporujú naše myšlienky, naše poslanie a našu činnosť. Tých, ktorí svojimi konkrétnymi postojmi dokazujú, že systematický boj proti neofašizmu a neonacizmu a udržiavanie demokratických tradícií odboja a SNP v každom kúte Slovenska je im proti srsti, nemôžeme podporovať.

Vládna koalícia dokazuje, že je SNP je pre ňu len marketingový nástroj, ale nemá záujem na tom, aby bola mladá generácia všade na Slovensku systematicky vedená k hodnotám protifašistického odboja a Povstania.

Preto je prirodzené, že SZPB sa aj v mene plnenia svojich zákonných úloh musí otvorene vyslovovať v prospech takých politických síl a strán, ktoré zákonom definované poslanie zväzu podporujú a nepohŕdajú ním, ako to už takmer tri roky preukazuje súčasná vládna koalícia (vrátane už opozičnej SaS).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.