Read Time:1 Minute, 4 Second

Milan Kováčik, predseda ZO SZPB Brezno 2

Tradičný turisticko-lyžiarsky Pochod vďaky po stopách osloboditeľov. Jeho 46 ročník bol venovaný 78. výročiu oslobodeniu mesta Brezno.

 Uskutočnil sa v sobotu 21. januára 2023 – so začiatkom o 9.15 h. na námestí v Brezne – kladením venca k pamätníku Srdce oslobodenia mesta Brezna (31.januára 1945). Presun na autobusovú zastávku Rázusova ulica (stará nemocnica).  Odchod autobusového spoja o 10.10 h. smer Čierny Balog (Č.B.) Na Čiernom Balogu – výstup k mohutnému pamätníku nad obcou – kde sa uskutočnil pietny akt kladenia venca. Ďalšie pokračovanie pochodu začalo od pamätníka SNP, výstupom na horský hrebeň Koreňová (861 m n. m.), dĺžka cca 12 km s prevýšením 400 m. Výstup v pomerne veľkom snehu podniklo cca 70 turistov Na vrchu Koreňová bola možnosť opekania …. Objednané boli aj výhľady na mesto Brezno, hrebeň Nízkych Tatier a Rudohorie.


Zostup do Brezna   – Cieľom pochodu bola reštaurácia ŠPORT PUB na sídlisku BREZNO – Mazorník, kde bolo posedenie a vyhodnotenie.
Pochod má prívlastok Memoriál Jána Zemku, na pamiatku jeho zakladateľa – priameho účastníka SNP, dlhoročného aktívneho športovca a funkcionára SZPB.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.