Read Time:1 Minute, 33 Second

Peter Kober, podpredseda OblV SZPB v Starej Ľubovni

Foto: autor a Milan Hric

Máme za sebou úspešný 19. ročník výstupu žiakov základných škôl na Čergovský Minčol! Už nádherný východ slnka nad obcou Kyjov 14. októbra nasvedčoval, že pôjde o vydarenú akciu na počesť 78. výročia Slovenského národného povstania, ktorú zorganizoval predseda tamojšej ZO SZPB Milan Hric.

Slnko vychádzajúce 14. októbra nad Kyjovom veštilo úspech podujatia na počesť 78. výročia SNP

Pri otvorení podujatia pred obecným úradom privítal prítomných účastníkov, osobitne starostu Kyjova Milana Dirgu. Po pietnom akte pri pamätnej tabuli venovanej oslobodeniu Kyjova 21. januára 1945 a po povzbudivých slovách starostu sa začal samotný pochod na najvyšší vrch pohoria Čergov s nadmorskou výškou 1 157 metrov s krátkou zástavkou na miestnom cintoríne. Tam sme položili veniec na hrob Jána Bolfu, ktorý padol v povstaleckom boji už 4. septembra 1944.

Túra pokračovala krásnou jesennou krajinou až na vrch, kde sa zišlo vyše polstovky žiakov a učiteľov na čele s riaditeľom Základnej školy v Čirči Milanom Varcholom, 18 zástupcov prišlo zo ZŠ Kyjov a 12 žiakov s učiteľom Štefanom Štieberom z Plaveča. Po krátkom občerstvení a príhovoroch M. Varcholu, M. Hrica a autora článku všetci účastníci zapózovali na záverečnom spoločnom fotografovaní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.