Read Time:1 Minute, 0 Second

JUDr. Ján Kochan, predseda Rozhodcovskej komisie pri ÚR SZPB

Foto: Autor

 Pripojili sme sa k Říčanskej výzve, oslovujúcej obce a mestá v ČR i v Európe k dôstojnej piete a spomienkam na obete vojen, ozbrojeného násilia, bez rozdielu, či patrili k víťazným alebo porazeným armádam, vyznávali  rôzne náboženstvá, či boli rôznych národností alebo rás. Starosta mesta Říčany vyzval v roku 2001 všetkých starostov v Česku, aby sa na pamiatku vojnových veteránov, padlých v minulých vojnách, pripojili ich mestá k zvoneniu na Zvon mieru pri talianskom meste Rovereto.

     Jedenásty november sme  venovali pamiatke vojnových veteránov. Z histórie vieme, že 11. novembra 1918 o 11-tej hodine a 11-tej minúte zaznela posledná salva pri podpise prímeria vo francúzskom Compiègne, čím sa skončila prvá svetová vojna, ktorá trvala viac ako štyri roky.

     Preto sa dnes 11. novembra o 11 hodine a 11 minúte rozozvučali v našom meste zvony na počesť vojakov, ktorí padli v bojoch za našu slobodu a životy.

    Poďakujme za slobodný život v mieri, ktorý v súčasnosti žijeme, pretože v 1. a 2. svetovej vojne zaplatili milióny vojakov najvyššou hodnotou, svojim vlastným životom a preto si zaslúžia našu úctu a spomienku na ich hrdinstvo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.