Read Time:1 Minute, 43 Second

V roku 1943 tadiaľto bulharskí okupanti hnali Židov do Treblinky, dnes bulharskí predstavitelia súkromne oslavujú nacistu (premiér Petkov v strede, tretia zľava viceprezidentka Lotová)

Braňo Ondruš

foto – interenet

Týka sa nás to. Aj nás na Slovensku. Lebo aj naša republika je členom Európskej únie. Obraz EÚ vo svete je aj obrazom Slovenska. A treba povedať, že vo vzťahu k neofašizmu a neonacizmu, ale aj holokaustu obraz Európskej únie hnedne, čo dáva zbraň do rúk našim nepriateľom.

Heslo „denacifikácie“ Ukrajiny je zámienkou Vladimíra Putina na obsadenie a rozbitie nášho východného suseda. Lenže muníciu tejto propagande dodávajú skutočný pohrobkovia fašistov a nacistov v Pobaltsku a na Ukrajine. Európska komisia oprávnene koná v prípade porušenia pravidiel EÚ voči Maďarsku či Poľsku, ale slávnostné pochody v uniformách SS po metropolách Lotyšska či Estónska si už roky ostentatívne nevšíma.

Pobaltsko, Bulharsko – jedna linka

Bojovník neraz ako jediné slovenské médium upozorňoval na rovnaké dianie na Ukrajine. Izraelské veľvyslanectvo v Kijeve nevydávalo verejné vyhlásenia k ničomu tak často, ako k oslavnému konaniu vo vzťahu k banderovcom, ktorí majú na svedomí účasť na vraždení Židov.

A teraz sa bulharský premiér za účasti bulharskej viceprezidentky (!) Iliany Iotovej a ministerky zahraničných vecí Teodory Genčovskej vyberú do centra židovskej štvrte macedónska mesta, aby tam slávnostne (!) otvorili centrum pomenované po bulharskom nacistovi. Cestu do susedného štátu označili za súkromnú a dva dni pred 81. výročím začiatku bulharskej okupácie napľuli na pamiatku Židov, ktorých bulharskí okupanti vyviezli na smrť do Treblinky.

„Solidarita“ s neonacistami

A Brusel sa obmedzilo sa na konštatovanie, že v prípade Mihajlova „ide o vysoko kontroverznú osobu“. EK posiela do členských štátov peniaze na rôzne protifašistické aktivity, ale neustále strká hlavu do piesku pri objektívnom hodnotení počinov vlád, ktoré nie sú „kontroverzné“, ale sú jasným príklonom k nacistickej minulosti.

Predstavte si, že by Nemci teraz otvorili v Seredi „kultúrne centrum“ Otomara Kubalu. K čomu to povedie, ak budeme v mene falošnej „európskej solidarity“ zatvárať oči pred vládami, ktoré oslavujú nacistov?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.