Read Time:42 Second

Adam Šumichrast

V sobotu, 19. marca 2022, sa v Londýne uskutočnil Pochod proti rasizmu (#MarchAgainstRacism). Zhromaždenie usporiadala organizácia Stand Up To Racism (Postavme sa rasizmu) a zúčastnilo sa jej mnoho ďalších organizácií. Prítomní boli odborári a odborárky z TUC (Trades Union Congress, najväčšia odborová federácia založená v roku 1868) a rôzne ďalšie komunitné a náboženské skupiny a organizácie združujúce migrantov.

Podľa informácií TUC sa impulzom pre protest stal katastrofálny postup britskej vlády v súvislosti s pandémiou Covid-19, ktorý spolu s rastom životných nákladov spôsobil neprimeraný negatívny vplyv na africké, ázijské a ďalšie etnické komunity, a to v kontexte štrukturálneho a inštitucionálneho rasizmu.

Protestujúci nesúhlasili ani s návrhom zákona posilňujúceho právomoci policajtov, ktorý je podľa nich zameraný proti hnutiu Na čiernych životoch záleží (Black Lives Matter) a celkovou rasistickou rétorikou v spoločnosti a politike poskytujúcou živnú pôdu pre krajne pravicových politikov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.