Read Time:58 Second

Branislav Balogh

Foto – ZO SZPB Banská Štiavnica

Oslobodenie mesta 6.3.1945 o ktorom priniesla 8.3.1945 správu aj moskovská Pravda, si ZO SZPB Ladislava Exnára hrdinu SNP v B. Štiavnici pripomenula položením kytice k pamätníku a hodnotiacou členkou schôdzou.

Počas nej pripomenuli, že aj napriek pandémii prijali troch členov s toho jednou z nich je dcéra L. Exnára a druhá je vnučka L. Exnára, tretí je predsedov vnuk Peter Poprac ročník 1990.

Okrem vyznamenania zaslúžilých členov, oslavy Víťazstva nad fašizmom a oslavy SNP bol významný bod programu starostlivosť o voj. Hroby a pamätníky. ZO ocenila starostlivosť mesta a primátorky Mgr. N. Babiakovej, ktorej plodmi sú generálne opravy v roku 2021.

Bola vykonaná v centre mesta B. Štiavnica generálna oprava Pomníka SNP v sume 11 tis. €  z toho MO SR prispelo 5 tis. €  a mesto B. Štiavnica 6 tis. €. Okrem nej sa podarili generálne  opravy, Pamätníka SNP na Počúvadlianskom jazere, masového hrobu na Teplom Potoku a Pomníka z prvej a druhej sv. vojny  v mestskej časti Banky.  Predseda ZO V. Poprac pre Bojovník vyjadril nádej v skoré odhalenie pomníka v obci Ilija, ktoré sa pre nepriaznivú geopolitickú situáciu muselo presunúť na iný termín.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.