Read Time:48 Second

České médiá informujú o odsúdení konateľky i samotného vydavateľstva Bodyart Press za prečin popierania, spochybňovania, schvaľovania a ospravedlňovania genocídy. Za vydanie knihy známeho antisemitu a popierača holokaustu Davida L. Hoggana musia zaplatiť 60 tisíc KČ (2446 Eur).

Nejde o náhodný počin. Vydavateľstvo jeznáme antisemitskými publikáciami a knihami o rôznych sprisahaniach ako Synagóga satanova, Sprisahanie holokaustu, Podvodemie Covid – 19 Agenda či Tvár bolševizmu. Teraz súd v Žďári nad Sázavou rozhodol kvôli knihe Mýtus 6 miliónov , ktorá vyšla pôvodne v roku 1969. Obvinení sa chcú odvolať, takže rozsudok zatiaľ nie je právoplatný. V čase originálneho vydania šlo o jednu z prvých prác v angličtine popierajúcu hromadné vyvražďovanie Židov nacistami
v rokoch 1933 – 1945. Kardinálnym tvrdením bolo, že všetky dôkazy svedčiace o holokauste boli vytvorené až po skončení vojny. Práca nadväzovala na skoršie autorove knihy, v ktorých tvrdil, že Poľsko z podnetu Veľkej Británie v roku 1939 plánovalo napadnúť Nemecko. A operáciu Barbarossa označil za „preventívnu vojnu, do ktorej bola Ríša dotlačená“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.