Read Time:55 Second

Braňo Ondruš

Na konci roka v Česku riešili škandál. Tamojší thajboxer Radek Roušal sa chcel predstaviť na prestížnom podujatí, ale vyradili ho. Dôvodom je veľký obraz Adolfa Hitlera, ktorý ma vytetovaný na hornej časti pravej ruky. Takto na rôznych podujatiach vystupuje už roky.

Thajský box je druh bojového športu, ktorému sa často venujú neonacistickí bitkári. Bojovník vlani písal o odhaleniach nemeckých médií, ktoré zistili, že tamojšie súkromné telocvične s trénermi slúžia na nábor a prípravu neonacistických násilníkov. Roušal však v Brne narazil na organizátorov podobného športu – MMA (zmiešané bojové umenie), je plnokontaktný bojový šport bez zbraní, používajúci údery i chvaty, boj v stoji a na zemi.

Organizátori podujatia vysvetlili, že o Roušalovom nacistickom tetovaní vopred nevedeli: „Po zistení, sme sa rozhodli, že na turnaji nenastúpi. V Oktagone s takým tetovaním nemá byť nikto ani odfotený, nie to ešte, aby u nás štartoval.“

Roušal sa bránil, že išlo o mladícku hlúposť. Takéto „vysvetlenie“ však organizátorom nestačilo. Šokujúce je, že na podujatiach thajského boxu nikomu propagácia Hitlera neprekáža a ani po tomto odhalení nečelí Hilerov vyznávač trestnému stíhaniu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.