Read Time:54 Second

Medzinárodné stretnutie mládeže z vyše 20 krajín patrí medzi úspešné podujatia FIR.

Braňo Ondruš, Branislav Balogh na základe odpovedé Ulricha Schneidera

Foto: archív redakcie

Nielen na národnej , ale aj medzinárodnej úrovni sa antifašistické organizácie usilovne venujú mládeži. Medzinárodná federácia účastníkov odboja (FIR) začala už pred niekoľkými rokmi organizovať veľké a príťažlivé podujatie, na ktorom sa zvyknú stretávať mladí ľudia z mnohých európskych krajín.

Na návrh niekdajšieho prezidenta FIR Michela Vanderborghta a Belgického inštitútu veteránov zorganizoval FIR doteraz tri medzinárodné mládežnícke stretnutia „Vlak tisícov“ do Buchenwaldu a Osvienčimu spolu s Medzinárodnou nadáciou Auschwitz a národnými členskými organizáciami. Boli to pôsobivé akcie, pri ktorých sa mládežnícke skupiny z vyše dvadsiatich krajín spojili v duchu antifašistickej spomienky.

Potvrdila sa súhra FIR a národných členských organizácií, ktoré boli v kontakte s mládežníckymi združeniami a iniciatívami. Tieto stretnutia mali veľa pozitívnych účinkov a posilnili prácu s mládežou aj na národnej úrovni. V posledných dvoch rokoch však peknú tradíciu prerušila pandémia COVID-19. Ďalšie stretnutie je preto v tejto chvíli naplánované na máj 2022, ak to epidemiologické opatrenia dovolia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.