Read Time:1 Minute, 3 Second

Významným hosťom osláv v Dobrej Nive bol Eduard Chmelár – Foto Jan Slosiarik.

Zdenko Zajac, ZO SZPB Dobrá Niva

Povstanie si v Dobrej Nive pripomenuli slávnostnou schôdzou ZO SZPB 27. augusta 2021. Na jej začiatku si prítomní minútou ticha uctili pamiatku najstaršieho člena organizácie Jána Paulínyho.

V slávnostnom príhovore predseda Ján Slosiarik povedal, že počet priamych účastníkov SNP je už veľmi malý a mladšie generácie nemajú toľko možností zoznámiť sa s históriou týchto bojov. Upozornil aj na to, že súčasná doba nepraje zachovávaniu týchto tradícií a činnosť SZPB má čoraz menšiu podporu od štátu.

Na schôdzi sme blahoželali jubilantom Pavlovi Krištofovi, Márii Budovej a Renáte Mužíkovej k významným životným jubileám.

Významný hosť Eduard Chmelár ako historik vysvetlil význam SNP pre našu históriu. Odpovedal na viaceré otázky, týkajúce sa vývoja našej krajiny po roku 1989, ale i súčasnej dobe, v ktorej je spoločnosť tak roztrieštená. Osobitné miesto vo svojom vystúpení venoval Dubčekovi a Husákovi.

Po skončení schôdze sme sa presunuli k Pamätníku padlých na Námestí SNP a počkali na príchod tradičného lampiónového sprievodu. Po pietnom položení vencov sa prihovoril starosta Milan Jakubík. V blízkosti amfiteátra Kolo sme zapálili vatru SNP a oslavy pokračovali pri hudobnej produkcii kapely NO5.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.