Read Time:1 Minute, 5 Second

Zástupca veľvyslanectva Ruska S. V. Nikitin a predseda OblV J. Marunič v rozhovore s V. Némethom

Branislav Balogh

Foto – veľvyslanectvo RF

V predvečer Dňa vojenského námorníctva Ruska 26. 7. sa predseda OblV SZPB v Nových Zámkoch Jozef Marunič spolu s tajomníkom OblV SZPB Nové Zámky Alexandrom Mezeiom a predsedom ZO SZPB v Komárne Pavlom Tauskom zúčastnili na vzdaní holdu pamiatke sovietskych námorníkov organizovaného veľvyslanectvom RF.

Účastníci pietneho aktu položili veniec k pomníku Dunajskej vojenskej flotily v Komárne. Prítomných zvyknutých na upravené miesta o ktoré sa bežne OblV  Nové Zámky príkladne stará, čakalo pred pamätníkom nemilé prekvapenie v podobe trávy vysokej po kolená. Predseda J. Marunič: Pomník je umiestnený v parku, patrí mestu a o jeho údržbu sa bežne stará.Nanešťastie sa pre nedostatok času nepodarilo včas zabezpečiť úpravu pietneho miesta. Situáciu, ktorá nás mrzí, napravíme a zabezpečíme, aby sa v budúcnosti neopakovala. Poznajúc zodpovedný prístup OblV N. Zámky veríme, že šlo o výnimku a nezodpovednosť samosprávy.

Predseda OblV J. Marunič druhý zľava

Slávnostného podujatia sa zúčastnil okrem diplomatických zástupcov a predsedu OblV a členov mestskej ZO zúčastnil vojenský veterán Viliam Németh. V súvislosti s blížiacim Dňom tankistov, ktorý pripadá na druhú septembrovú nedeľu, prijal predseda OblV ponuku na prípravu pietneho podujatia. To je predbežne naplánované na 9. septembra pri pamätníku najväčej tankovej bitky v Kameníne.                     

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.