Read Time:1 Minute, 7 Second

Jozef Marunič, predseda OblV SZPB Nové Zámky

Foto – OblV SZPB

Pred niekoľkými týždňami vedenie SZPB podpísalo dohodu so stranou Hlas sociálna demokracia. Ako sa hovorí, premenili sme ju na drobné v rámci nášho regiónu a jej rámci sa na podujatiach venovaných 76. výročiu oslobodenia v Štúrove a v neďalekej obci Kamenín zúčastnil aj krajská delegácia tejto politickej strany.

Po oslavách sme sa dohodli s jej krajskou predsedníčkou Martinou Jarošovou Gašparovou v Nitre a so starostom Kamenína Jozefom Grmanom na tom, že nám pomôžu s obnovením náteru sovietskeho tanku T-34, ktorý je súčasťou pamätníka pri tejto obci. Začiatkom roku 1945 tam pri brehoch Hrona prebiehala najväčšia a najkrvavejšia tanková bitka na území Slovenska, v rámci ktorej Červená armáda bojovala – úspešne – proti výraznej presile Wehrmachtu.

Už 8. mája 2021 tam zavítala skupina mladých členov Hlasu SD z celého Nitrianskeho samosprávneho kraja, ktorých viedol poslanec Národnej rady SR Erik Tomáš. Spolu s členmi miestnej základnej organizácie SZPB sa pustili do práce.

Využili sme túto príležitosť a prerokovali sme ďalšiu možnú koordináciu činnosti s krajskou organizáciou strany. Dohodli sme sa na spolupráci pri starostlivosti o pamätníky v Novozámockom a Komárňanskom okrese, organizovaní spoločných podujatí a zapájaní mladých členov Hlasu SD do aktivít nášho Zväzu na regionálnej i miestnej úrovni. Príklad hodný nasledovania aj v ostatných oblastiach Slovenska.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.