Read Time:1 Minute, 8 Second

Braňo Ondruš

S veľkým zármutkom sme prijali správu o smrti politika a pedagóga, jedného zo zaslúžilých aktivistov SZPB, bývalého ministra, poslanca NR SR, primátora Bratislavy a starostu Petržalky Milan Ftáčnika. Žiaľ, prehral boj so zákernou chorobou.

Celé Slovensko ho poznalo ako aktívneho ľavicového politika, jedného z kľúčových aktérov prerodu KSS na modernú sociálnodemokratickú stranu, ako presadzovateľa inovatíneho školstva a informatizácie spoločnosti a úspešného komunálneho politika, človeka, ktorý vnášal do politiky i riadenia štátu slušnosť a racionalitu. My, čllenovia SZPB, si však naň budeme pamätať aj ako na jedného z nás, neúnavného podporovateľa našej činnosti a šíriteľa poslania Zväzu. Nikdy, ani jediným slovkom, činom, nedal príčinu pochybovať o jeho hlbokom demokratickom a antifašistickom presvedčení. A nikdy, ani jedniným slovkom, činom, sa tomuto presvedčeniu nespreneveril.

Naopak, vždy sa aktívne zúčastňoval, či bol dokonca iniciátorom aktivít SZPB. Patril do malej skupinky ľudí, ktorí iniciovali obnovu pomníka dvom sovietskym vojakom na Malom Slavíne v lesoch nad Bratislavou, ako poslanec NR SR na ňu prispel i finančne. A najmä – od samého začiatku sa zúčastňoval a pomáhal pri organizácii každoročnej turistickej prechádzky k tomuto pietnemu miestu. Vari jediný krát na podujatí nechýbal a vždy dokázal svojim príhovorom bezchybne vyjadriť pocity, myšlienky a presvedčenie nás všetkých, ľavicových antifašistov.

V hbokej úcte a smútku sa lúčime s človekom, ktorý nám bude veľmi chýbať a po ktorom zostane prázdne miesto. Prázdne miesto…

Galéria:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *