Read Time:1 Minute, 4 Second

predseda ZO SZPB Šaľa Vladimír Zemko

Foto – autorka

Napriek pandémii sme ani v Šali nemohli vynechať pripomienku Dňa víťazstva nad fašizmom v prítomnosti aspoň obmedzeného počtu občanov nášho mesta. Pietny akt kladenia vencov sa uskutočnil pri pamätníku na Dolnej ulici.

Na znak úcty tým, ktorí bránili svoju krajinu pred nacistickými okupantmi položila veniec k pamätníku viceprimátorka Šale Danica Lehocká spolu s poslancom mestského zastupiteľstva a zároveň predsedom Komisie kultúry a cestovného ruchu pri MsZ Petrom Hlavatým. 

,,Tento odkaz nesmie byť limitovaný ani protipandemickými opatreniami, ani žiadnymi okolnosťami, ako napríklad nepriaznivé počasie, pretože ľudia, ktorí sa v tom čase zaslúžili o našu slobodu, sa nepozerali na to, či sa im chce, či nechce, či svieti slnko menej alebo viac, jednoducho boli ochotní položiť to najvzácnejšie, svoje životy za to, aby sme dnes žili v takej dobe, v akej žijeme,“ prihovorila sa k prítomným Danica Lehocká.

Na slávnostnom podujatí nechýbal ani prednosta okresného úradu v Šali Dionýz Solár, predseda ZO SZPB Vladimír Zemko a členovia Mládežníckeho parlamentu mesta Šaľa. ,,Nesmieme zabúdať na to, čo prežili naši predkovia. Tieto udalosti si treba pripomínať, aby sa to už nikdy neudialo,“ zdôraznil Dionýz Solár.  

Pamätník oslobodenia Šaľa.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.