Oslobodenie Z. Kostoľany
Read Time:38 Second

Mária Vizíková, ZO SZPB Zemianske Kostoľany

Foto – autorka

Aj naša obec Zemianske Kostoľany bola oslobodená 4.apríla 1945. Sedemdesiate šieste výročie oslobodenia sme si pripomenuli  stretnutím členov ZO SZPB pri pamätníku SNP.

Pietne stretnutie sa uskutočnilo už 1.apríla, keďže 4. apríl vyšiel tento rok na Veľkonočnú nedeľu. Krátky príhovor predniesla predsedníčka ZO SZPB Anna Komaneková, ktorá vyslovila poďakovanie osloboditeľom a venovala spomienku i tým, ktorí boli zavraždení v našej obci a ich telá boli uložené do spoločného hrobu.

V ňom bolo pochovaných 66 mužov, 3 ženy, 3 deti a 6 vojakov. Ako spomienku sme položili veniec a zapálili sviečky. Aj v tejto ťažkej dobe pandémie, nesmieme zabúdať na tých, ktorí za našu slobodu obetovali svoje životy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *