Read Time:54 Second

Milan Urban, predseda OblV SZPB Trebišov

Príkladom mu je otec.

Člen ZO SZPB v Michaľanoch mjr. v.v. Pavol Hlad sa dožíva 80 rokov. Rodák zo Soli bol primalý, aby si vojnu pamätal, ale spomienky rodičov ho formovali od detstva. Nálety lietadiel, evakuácia ľudí a rodný dom, ktorý s ďalšími v dedine zapáli ustupujúci fašisti. Hoci otec Ján nebol vojakom, ako 25-ročný sa od začiatku zapojil do Povstania. V partizánskej skupine Čapajev bojoval v Slanských horách. Začiatkom jesene 1945 ho povolali aj proti Banderovcom.

A keďže jablko nepadá ďaleko od stromu a Pavol má dodnes otca v úcte, po vojenčine v roku 1964 sa stal príslušníkom ZNB. Začínal v trebišovskom okrese na obvodných oddeleniach v Novosade, Čeľovciach a cez kriminálku v Trebišove a Strednú odbornú školu MV bol až do dôchodku náčelníkom obvodného oddelenia v Michaľanoch.

S manželkou Erikou vychovali dcéru Ivetu a syna Jána. Hoci funkciu tajomníka ZO už prenechal mladším, za mnohé vyznamenania, ktoré dostal spomeňme aspoň Pamätnú medailu SNP a medailu ZNB udelenú ministrom vnútra. Všetci mu želáme pevné zdravie a „mnohaja blahaja lita“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.