Read Time:1 Minute, 16 Second

Vlasta Kasalová , predsedníčka ZO SZPB Hrušov

Vo veku 84 nás 6. februára navždy opustil Rudolf Babek. Ako 9-ročné dieťa stál zoči-voči zbrani nepriateľského vojaka. Hrdinský čin suseda mu zachránil život. Nerád o tom hovoril.

Pochádzal z Novej Lehoty neďaleko Nového Mesta nad Váhom. Jeho rodičia sa zapojili do odboja proti fašizmu. Riskovali svoje životy, i životy svojich blízkych ako pomocníci a podporovatelia partizánov.

V roku 1946 sa rodina presťahovala do Hrušova v okrese Galanta. Do rodného kraja sa však rád vracal. Činnosť našej organizácie podporoval už pred rokom 2004, kedy sa stal jej členom. Zúčastňoval sa na všetkých podujatiach, ktoré sme organizovali. Za svoju aktívnu činnosť mu Ústredná rada v roku 2019 udelila Pamätný list. Láska k rodine, k práci, k športu a k pôde ho sprevádzali celým životom. S manželkou doopatrovali rodičov a vychovali tri deti. Naposledy sme sa stretli v auguste. Pre jeho priateľskú, ústretovú, veselú, dobrosrdečnú , optimistickú povahu sme ho všetci mali veľmi radi. Odkaz boja proti fašizmu podporoval celý život.

Zdravotné problémy niesol hrdinsky, COVID-19 však ukončil jeho životnú púť. Ďakujem všetkým, ktorí mu pomáhali  a vzorne s láskou sa o neho starali v posledných dňoch jeho života. Navždy zostane zapísaný v našich srdciach.

Oprava

V 5. čísle tlačených novín Bojovník na strane č. 6 zaúradoval povestný tlačiarenský škriatok a fotografiu zosnulého Rudolfa Babeka priradil k rozlúčke so Stanislavom Štampoským. Je nám to ľúto a príbuzným oboch zosnulých členov SZPB, i predsedníčke ZO SZPB Hrušov Vlaste Kasalovej sa úprimne ospravedlňujeme. Redakcia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.