Read Time:58 Second

Braňo Ondruš

Nemeckí neonacisti sú dobre organizovaní a systematicky budujú svoje bojové sily. Upozorňuje na to mediálna spoločnosť Deutsche Welle (DW). Sociálne siete využívajú nielen na komunikáciu, ale aj na organizovanie akcií. Na nich dostávajú slovo špeciálne vybraní a vycvičení útočníci.

Tesne pred Vianocami zvolávali neonacisti takéto podujatie do Drážďan. Organizátori pozývali „chuligánov, nacionalistov a ultras“. Chuligáni predstavujú úderné jednotky, ktorých úlohou nie je písať stanoviská, ale preraziť policajné kordóny. A sú na to pripravovaní. Hoci bojové športy môžu pomôcť rýchlo schudnúť či vybiť agresiu, pre neonacistických chuligánov je to forma prípravy.

Neonacisti v Nemecku organizujú vlastné súťaže v bojových športoch, na ktorých si vytipujú perspektívnych bitkárov. Ponúknu im bezplatné tréningy vo fitnescentrách, ktoré vlastnia. V nich si nielen zdokonaľujú bojové techniky, ale sú tiež pod vplyvom neonacistických ideológov. Namiesto športu sa cielene pripravujú na politické násilnosti, útoky na ľavicové skupiny alebo menšiny, na boj proti policajtom. Oficiálne pritom ide o športovú prípravu. Hoci sa títo ľudia kedysi sústreďovali na futbalových štadiónoch, dnes to už je pre nich len príležitosť, ako sa odreagovať. Hlavným poslaním je šíriť strach násilím. Úplná kópia niekdajších nacistických jednotiek SA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.