Read Time:1 Minute, 51 Second

Skúste si predstaviť, že by u nás denne zomrelo vyše 100 ľudí v dôsledku kriminality. Zastrelili by ich mafiáni, ubili opití či zdrogovaní vagabundi, zabili pri lúpežných prepadnutiach. Čo by sa asi dialo? Manévre po zuby ozbrojenej polície, armádne jednotky v uliciach, vyhlásenie stanného práva?

Hoci ich nezabíjajú kriminálnici, vyše stovka ľudí denne u nás skutočne zomiera. Uvedomujeme si dostatočne, že to nie je len štatistické číslo? Že sú to rodičia, starí rodičia, niekoho deti, že po nich zostali blízki, ktorí sa s nimi ešte nedávno tešili na spoločnú dovolenku, keď „to všetko pominie“?

Ešte raz si to prečítajte a zamyslite sa: každý jeden deň u nás zomrie vyše 100 ľudí. Otázka, či sú tieto obete pandémie nevyhnutné, či sa im naozaj nedalo zabrániť je nielen legitímna, ale aj nevyhnutná. Pre nás, ktorí viac než všeobecná populácia premýšľame a hovoríme o druhej svetovej vojne a protifašistickom odboji, ktorých rodinnú tradíciu tvoria jeho priami účastníci, či ktorých príbuzní dokonca v odboji padli nie je rozmýšľanie o nevyhnutnosti obete hmlistou teóriou. Vieme o tom veľa.

Pre každého z nás musí byť absolútnou prioritou zastavenie tohto strašného masového umierania. Nie je, lebo nemôže byť dnes nič dôležitejšie. Preto sa v Bojovníku venujeme epidémii tak veľa. Od začiatku roka radíme, aké pravidlá dodržiavať. Ako posilňovať odolnosť organizmu. A prečo sa nechať zaočkovať. Nekŕmime vás sterilnou reklamnou kampaňou, ponúkli sme živú osobnú skúsenosť jedného z nás, jeho vlastnú výpoveď o reálnom očkovaní. Čo môže byť úprimnejšie a presvedčivejšie?

Ako noviny nemôžeme urobiť viac. Keď sme poprosili rezort zdravotníctva o sprostredkovanie rozhovoru s odborníkom na liečivá a vakcíny, jedna štátna inštitúcia nás odmietla a samotné ministerstvo na žiadosť ani nereagovalo. Každý z nás sa musí správať zodpovedne, ale občania nemôžu nahradiť vládu v prijímaní a vynucovaní účinných a zrozumiteľných opatrení. Nikto nežiada očkovanie nepreverenou vakcínou, ale nedostupnosť očkovania je neprijateľným hazardom s ľudskými životmi.

Pomalé a špekulatívne konanie nie je synonymom rozvahy. Rozvážne konanie musí zachraňovať životy. Efektívne a hlavne rýchlo. Lebo ešte raz: ide o tu o skutočných ľudí a ich skutočné životy. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.